Гіалуронова кислота, також відома як гіалурон, є прозорою, тягучою речовиною, яка природним чином виробляється нашим організмом. Найбільша її кількість містить у шкірі, сполучній тканині та очах. ЇЇ основна функція – утримувати воду, щоб зберегти тканини добре зволоженими.

Приблизно половина гіалуронової кислоти присутня у вашій шкірі, де вона зв’язується з водою для того, щоб допомогти утримувати вологу. Однак природний процес старіння та вплив таких речей, як ультрафіолетове випромінювання, тютюновий дим та забруднення, можуть зменшити її кількість у шкірі.

Прийом добавок з гіалуроновою кислотою може запобігти її зниженню. Доведено, що дозування 120-240 мг на день кислоти протягом принаймні одного місяці значно підвищують зволоження шкіри та зменшують її сухість.  Зволожена шкіра також зменшує появу зморшок, почервоніння та дерматити. 

Насправді збереження вологи - далеко не єдина властивість гіалуронки. Ось чому ще корисна гіалуронова кислота для обличчя:

  • підвищує тонус і пружність шкіри;
  • витягує вільні радикали, що виникають від ультрафіолетового випромінювання;
  • має антибактеріальну дію завдяки захисному фільтру рогового шару епідермісу;
  • покращує еластичність тканини, розгладжує дрібні мімічні зморшки;
  • має протизапальну дію;
  • є провідником для інших корисних компонентів косметичного засобу;
  • зменшує надмірне відшаровування епідермісу;
  • пом'якшує наслідки глибоких пілінгів.

А ще регулярна зволоженість шкіри сприяє синтезу таких важливих компонентів матриксу, як колаген та еластин. Їх вироблення сповільнюється після 25 років - адже саме в цей період починає знижуватися рівень власної гіалуронової кислоти в організмі.

Які є види гіалуронової кислоти?
Вона може мати різну молекулярну вагу - і, як наслідок, по -різному впливати на шкіру.

Високомолекулярна
Великі молекули гіалуронової кислоти притягують більше води і довше її утримують. Розміри не дозволяють цим молекулам «просочуватися» в шкіру, значна частина залишається на поверхні, утворюючи особливий вид плівки. Він запобігає випаровуванню вологи, що забезпечує високий рівень зволоження шкіри. Високомолекулярна гіалуронова кислота також використовується для ін'єкційних процедур.

Низькомолекулярна
Низькомолекулярна гіалуронова кислота не залишається на поверхні, вона може проникати в епідерміс і працювати там, стимулюючи синтез гіалуронової кислоти в організмі, а також колагену та еластину. Такий підхід хороший як для негайного ефекту, так і для довгострокової перспективи.