Ланолін - це тваринний віск. Так, і таке буває. Його отримують із виварювання хутра овець. Ця жироподібна речовина, яка утворюється на овечому хутрі, була відома ще багато віків тому й широко застосовувалася римлянами і греками як у косметичних, так і у лікувальних цілях.
Недивлячись на неприємний запах, ланолін широко використовується у косметиці і до сьогодні.
У яких продуктах використовується?
Ланолін може міститися у доглядовій косметиці такій як креми і лосьйони, також у милі та засобах по догляду за волоссям. Також можете знайти ланолін у таких косметичних засобах, як рум'яна, помада та бальзам для губ. Ланолін медичного призначення використовується як основа для мазей, оскільки він легко всмоктується шкірою. Це полегшує введення будь-якого лікарського інгредієнта, який він містить.
 
Ланолін і вітамін D
Ланолін містить вітамін D, який життєво необхідний для підтримки здоров’я твоєї шкіри.
Дослідження показують, що дефіцит вітаміну D може мати руйнівні наслідки для шкіри. Оскільки вітамін D є жиророзчинним, багатий жирами ланолін особливо добре доставляє важливі компоненти, захищаючи від таких захворювань, як рак шкіри.
Виявляється, дефіцит вітаміну D зараз вважається епідемією у всьому світі. Тому не зайвим буде перевіритися, чи отримуєш ти добову норму у своєму раціоні.
Також ланолін містить важливий тип вітаміну D - вітамін D-3. Як і багато інших факторів, здатність шкіри синтезувати його знижується з віком, а це не надто хороша перспектива, оскільки він забезпечує захист організму від раку товстої кишки та раку молочної залози до високого кров’яного тиску
Для самої шкіри вітамін D-3 необхідний для сприяння росту та відновленню клітин шкіри та підтримці імунної реакції шкіри, одночасно борючись із вільними радикалами.
 
Які переваги ланоліну?
Будь-яка шкіра, яка потерпає від сухості - від тугої, потрісканої, до грубої з лущенням - має користь від ланоліну.
Легкий. Ланолін утворює бар’єр, який не обтяжує шкіру й не закупорює пори, дозволяючи їм дихати.
Регенерує. Має пом’якшувальні властивості, загоює уражені ділянки, утворючи захисний бар’єр на поверхні шкіри. Ті, кого турбує лущення, відчують полегшення.
Утримує вологу. Оскільки ланолін утворює плівку, він не дає волозі випаровуватися зі шкіри, тим самим підсилює зволожуючі властивості інших інгредієнтів.
Зменшує появу зморшок. Через те, що ланолін утримує достатньо вологи, він може наситити шкіру та заповнити тріщинки та зморшки, що робить його ідеальним ігредієнтом для антивікових засобів.
Загоює потріскані губи. Ланолін здатний проникати через вологозахисний бар’єр губ, що робить його чудовим засобом для загоєння сухих потрісканих губ.