Гіалурон - або гіалуронова кислота - речовина природного походження і незамінний компонент сполучної тканини. Якщо придивитися, гіалуронова кислота - це ланцюжок з цукрової цегли з особливими хімічними властивостями. Одна з них - здатність залучати і зв'язувати воду. Отримана гелеподібна речовина служить не тільки своєрідним мастилом для суглобів, але і надає шкірі пружний і гладкий вигляд.

 

Незважаючи на, здавалося б, оманливу назву, що містить «кислоту», не варто турбуватися про побічні ефекти використання сироватки з гіалуроновою кислотою. Навпаки: оскільки гіалуронова кислота є ендогенною речовиною, ризик алергії, подразнення та алергії надзвичайно низький. Оскільки суфікс імені насправді є лише частиною хімічної номенклатури, не все, що називається кислотою, автоматично має подразнюючу або корозійну дію.

 

Щоб дізнатися, чи містить засіб для догляду гіалуронову кислоту, просто перегляньте список інгредієнтів: Гіалуронат натрію повинен бути включений до складу. Однак ця інформація не показує, який тип гіалуронової кислоти міститься у продукті, оскільки високо- та низькомолекулярну гіалуронову кислоту розрізняють залежно від довжини з’єднаних цукрових блоків.

 

Високомолекулярна гіалуронова кислота

 

Гіалуронова кислота з такою високою молекулярною масою не проникає в шкіру, але створює на шкірі проникну плівку. Ця плівка також викликає помітний миттєвий ефект, який розгладжує дрібні лінії та зморшки. Ще однією перевагою цієї плівки є її захисний ефект. Шкіра захищена від шкідливих речовин, і всі види подразнення на ній покращуються. Загалом, однак, цей тип гіалуронової кислоти діє лише до тих пір, поки вона залишається на шкірі. Якщо змити засіб, ефект зникне.

 

Низькомолекулярна гіалуронова кислота

 

На відміну від високомолекулярної гіалуронової кислоти, низькомолекулярна гіалуронова кислота має більш короткий ланцюг і, отже, нижчу молекулярну масу (менше 50 кДа). Однак цей тип гіалуронової кислоти не проникає в шкіру постійно або повністю, оскільки молекулярна структура для неї занадто велика. Тим не менш, як і високомолекулярна гіалуронова кислота, вона позитивно впливає на шкіру, а також має антиоксидантну дію. Дослідження припускають, що тільки дуже низькомолекулярна гіалуронова кислота з кількома компонентами цукру дійсно може проникнути в шкіру (оліго-гіалуронова кислота).