Якщо шукаєш, чим би то покращити свій щоденний догляд за шкірою, чимось не просто потужним та дієвим, а таким, що містить у собі купу активних інгредієнтів, як сироватка для обличчя, наприклад. 
Створена для насичення, захисту та зволоження твоєї шкіри, сироватка  - вартісний крок між очищенням та зволоженням. 
 
Що таке сироватка? 
Сироватка - не що інше, як в’язка речовина, яка містить концентровану кількість активних інгредієнтів. 
Концепція сироватки така: щоб якомога більша кількість активних молекул потенційно подіяла на шкірну поверхню з максимальною ефективністю. Також, у зв’язку з високою концентрацію енних, видимі результати можна помітити через досить короткий проміжок часу. 
 
Багатьох турбує, чому вони не можуть просто скористатися якимось зволожувальним засобом, навіть тим самим кремом для обличчя, замість сироватки. Оскільки немає строгих правил, пропонують використовувати і те, і те, нашаровуючи. 
 
Через те, що сироватка легша і швидко доставляє у шкіру активні інгредієнти, її слід наносити відразу після очищення.  Проте також для кращої ефективності, потрібно скористатися кремом чи чимось подібним, аби ізолювати сироватку.  Думай про неї, як про секретну зброю у лікуванні  таких шкірних проявів як тьмяність, заломи чи акне.
Яку ж користь несе сироватка? 
 
Швидко вбирається у шкіру. Сироватки мають легшу формулу, ніж інші засоби для зволоження. Легша в’язкість допомагає сироватці вбиратися у шкіру швидше, що робить її позаконкурентним у боротьбі за перше місце у пошаровому догляді. 
 
Покращує вигляд заломів та зморшок. Деякі сироватки містять інгредієнти, такі як ретинол, які можуть допомогти зменшити видимість заломів та зморшок. 
 
Захищає шкіру від вільних радикалів і можливих пошкоджень. Сироватки з такими інгредієнтами як вітамін С, вітамін Е, зелений чай та інші, допомагають запобігти оксидативним пошкодженням від ультрафіолету та забруднення повітря, які можуть призвести до передчасного старіння шкіри та зморшок. 
 
Має потенціал до забезпечення більш видимих результатів. Більша концентрація активних інгредієнтів може забезпечити більш видимі результати, порівняно до дії інших засобів для шкіри. 
 
Відчувається легко на шкірі. Через те, що сироватки швидко вбираються, немає відчуття важкості та перевантаженості на шкірі. 
 
Види сироваток та їх інгредієнти 
 
Коли діло доходить до вибору сироватки, важливо розуміти, які існують їх види, а також знати окремі інгредієнти, аби орієнтуватися, що потрібно саме для твоїх цілей. 
 
Противікова сироватка
Антивікові компоненти сприяють відновленню шкіри та виробленню колагена. Часто такі сироватки включають ретинол чи бакухіол, або обидва. 
 
Освітлювальна сироватка
Сироватка для освітлення шкіри часто повна антиоксидантів та інгредієнтів проти пігментації, для покращення тону шкіри. 
Ключовими інгредієнтами часто виступають вітамін С, койєва кислота, ферулінова кислота, екстракт грибів.
 
Зволожувальна сироватка
Зволожувальна сироватка містить гіалуронову кислоту, молекулу, яка фізично транспортує воду у шкіру, аби надати їй свіжого, пружного та молодшого вигляду.
У дітей синтезується багато гіалуронової кислоти, що пов’язано із рівнем колагену, але по мірі дорослішання, ми втрачаємо колаген, а отже прив’язану кислоту. 
 
Сироватка проти вільних радикалів
Антиоксиданти борються із вільними радикалами, які можуть зруйнувати здорову шкіру. Щоб запобігти пошкодження шкіри від цих шкідливих елементів, обирай сироватку, яка містить вітаміни С, А та Е. 
 
Сироватка проти акне 
Такі сироватки часто містять саліцилову кислоту чи схожі рослинні компоненти. 
Також, варто звернути увагу на ніацинамід (форму вітаміну В3), яка згладжує, зволожує та заспокоює, а в поєднанні із іншими компонентами мінімізує роздратування та чутливість шкіри. 
 
Сироватка для гладенької шкіри
Аби покращити текстуру шкіри та загальний її вигляд, рекомендується користуватися сироваткою з гліколієвою кислотою. Вона може взаємодіяти із верхніми шарами епідермісу й цим самим зменшити тусклість, тьмяність та мертві клітини зі шкіри, повернути гладенький, сяйливий тон і колір обличчя.
 
Як користуватися сироваткою? 
Найкращий варіант - після вмивання перед зволоженням. Коли людина молодша, зазвичай їй не треба багато - ніжне очищення і хороший сонцезахисний крем, цього достатньо для здорового вигляду шкіри. 
Як часто тобі користуватися сироваткою, залежить від твоїх цілей.
 
Частота застосування
Протипігментаційні та антиоксидантні сироватки найкраще наносити вранці. Це допоможе захистити твою шкіру проти зовнішніх  впливів та вільних радикалів, які продукуються світлом, у тому числі й ультрафіолетовим.
Антивікові сироватки часто найкраще підходять для нічного застосування. Це допомагає інгредієнтам працювати із твоїм циркадним ритмом для відновлення шкіри.
Зволожувальні сироватки для сухішої шкіри можна застосовувати і двічі на день, аби залишати шкіру зволоженою.