Часто читання етикетки на косметиці (і не тільки на них) здається мукою. Більшість назв інгредієнтів звучать загадково, чужорідно і абсолютно незрозумілі для пересічного любителя хліба. Тому не всі займаються цим актом. Однак завжди варто перевіряти, чи містить даний косметичний засіб вітамін Е. Він є цінним союзником нашої краси. Його навіть називають «вітаміном молодості».

Що таке вітамін Е
Вітамін Е є одною із сполук, яка називаються токоферолами, і є одним із жиророзчинних вітамінів. Це означає, що наш організм зберігає його в жировій тканині, а не виділяє з водою (сечею чи потом). Тому його недоліки зустрічаються рідко.

Як використовувати вітамін Е
На щастя, його можна використовувати не тільки всередину, але і зовнішньо за допомогою різних видів косметики. А косметична індустрія любить використовувати його майже так само часто, як і вітамін С. Тому ми можемо знайти його практично у всіх продуктах – для тіла, обличчя і навіть волосся.
Вітамін Е, що використовується в косметиці, виконує дві функції. Виробники використовують його або як натуральний консервант (забезпечує стабільність косметичного препарату, оскільки захищає його інгредієнти від пошкоджень і розкладання), або як інгредієнт для догляду. Для звичайного користувача косметики перше не має великого значення, друге важливо. Тому (якщо ми дуже дбаємо про ефект догляду), варто звернути увагу на концентрацію цього вітаміну в тому чи іншому продукті. Якщо він нижче 2%, ми навряд чи будемо розраховувати на ефект омолодження...
Головною перевагою вітаміну Е є його здатність нейтралізувати вільні радикали. Тому косметичні засоби, що містять його, ефективно допоможуть нам у боротьбі з мучими ознаками старіння, такими як: зморшки, сухість шкіри, втрата пружності та еластичності шкіри, втрата колагену.
Просто за цю здатність ми повинні любити її. І це ще не все.

Як діє косметика з вітаміном Е
відновлює ліпідні шари епідермісу, підвищуючи тим самим захист шкіри від зовнішніх факторів
знижують чутливість шкіри до УФ-випромінювання
вони запобігають і зменшують наявні гнійні стани шкіри, заспокоюють подразнення та допомагають у боротьбі з акне
вони сприятимуть загоєнню та регенерації пошкодженого епідермісу
вони зміцнять стінки капілярів, таким чином запобігаючи утворенню зміни кольору і зменшуючи наявні
допоможе позбутися від мішків під століттями і набряків на обличчі
вони покращать зволоження, еластичність, м’якість і блиск волосся

Для кого призначені продукти з вітаміном Е?
Косметика для обличчя та тіла, що містить вітамін Е, безумовно, призначена для всіх типів шкіри. Однак, в першу чергу, їх варто використовувати людям з чутливою шкірою, схильною до подразнень і зморшок. Навіть вирушаючи на пляж, варто купувати сонцезахисні креми, які містять вітамін Е. Крім того, креми з вітаміном Е можна використовувати як допоміжний засіб при лікуванні псоріазу, подразнень, екземи та акне. Приймаючи рішення про покупку конкретного препарату, слід також звернути увагу на те, чи містить він також вітамін С. Поєднання обох цих вітамінів дає чудові результати. Не тільки тому, що вітамін С сам по собі володіє багатьма цінними властивостями, а й тому, що він підвищує ефективність вітаміну Е, тому що може відновити його активну форму, тому давайте читаємо етикетки і вибираємо те, що для нас корисно.