Мімічні зморшки – це перша ознака того, що час минає. На щастя, естетична медицина має широкий спектр процедур, які уповільнюють процес старіння і дозволяють повернути гладку, молоду шкіру обличчя. Як позбутися від мімічних зморшок і зменшити їх появу в майбутньому?

 

Що таке мімічні зморшки і як вони виникають?

Мімічні зморшки з’являються найраніше з усієї групи зморшок, приблизно у віці 20-25 років. Вони утворюються на лобі, навколо очей, між бровами та на рівні носа та рота, в основному за рахунок природних, повторюваних рухів шкіри над мімічними м’язами обличчя.

 

Фактори, що сприяють появі мімічних зморшок, включають неправильне харчування, занадто мало сну, недостатнє зволоження тіла, неправильний догляд, стимулятори та надмірне перебування на сонці.

 

Види лікування мімічних зморшок

Ботулотоксин, відомий як ботокс, процедури наповнення гіалуроновою кислотою, мезотерапія, фракційний лазер, радіочастота, нитковий ліфтинг PDO, мікродермабразія, хімічний пілінг – це одні з найпопулярніших та ефективних методів усунення мімічних зморшок.

 

Лікар естетичної медицини вибирає відповідне рішення під час індивідуальної консультації, підбираючи вид лікування відповідно до локалізації та глибини зморшок, а також потреб та очікувань пацієнта.

 

Як зменшити зморшки на лобі?

Горизонтальні зморшки на лобі і вертикальні зморшки між бровами, що утворюють так звану «левову борозну», спочатку ледь помітні, але з віком вони посилюються. Це пов’язано зі зниженням рівня колагену, еластину та гіалуронової кислоти в шкірі.

 

Найкращі результати при зморшках на лобі, як у жінок, так і у чоловіків, видно після застосування ботулотоксину, тобто ботокса. Ефекти у вигляді розгладжування левових зморшок і розгладжування нерівностей на шкірі чола, а отже - пом'якшення рис обличчя, помітні приблизно через 2 тижні після процедури і тривають від 4 до 5 місяців.

 

Як розгладити зморшки навколо рота?

Мімічні зморшки навколо рота, які в просторіччі називають «лінії курця», являють собою непривабливі вертикальні лінії над верхньою губою. Їх утворення в основному є результатом характерного положення рота при курінні сигарет - регулярне напруження мімічних м'язів над губами прискорює в'ялість шкіри цієї ділянки обличчя. Часте пиття через соломинку та жувальну гумку також є факторами, що сприяють утворенню зморшок навколо рота. Важливе значення має також надмірне вплив на шкіру сонячних променів або відсутність зубів. Не рідко зморшки курця супроводжуються навколоносовими, старіючими борозенками, що надають обличчю сумного, втомленого виразу.

 

Більш глибокі, помітніші мімічні зморшки навколо рота найбільш ефективно зменшуються в два етапи, поєднуючи лікування ботулотоксином з заповненням зморшок гіалуроновою кислотою. Застосування ботокса зменшує напругу м’язів навколо губ, змушуючи їх розслаблятися і «випрямлятися», а гіалуронова кислота, що наноситься на наступному етапі – до двох тижнів після ботокса, – заповнює борозни, усуваючи зморшки курця та підвищуючи пружність і напругу. шкіри навколо рота.

 

У разі мімічних зморшок навколо рота також хороші результати можуть принести мезотерапія, лікування лазером або масажер для обличчя.