Я закликаю вас уважно читати етикетки косметичних засобів, які ви купуєте. Вони часто містять дратівливі та небезпечні для здоров’я речовини. Ці речовини зустрічаються під багатьма назвами відповідно до міжнародної номенклатури INCI.Найважливіші та найпоширеніші шкідливі речовини в звичайній косметиці перераховані нижче


Формальдегід

Формальдегід – отруйний газ, який подразнює органи дихання та очі, вивільняючись з формаліну.

Використовується в косметичних продуктах як бактерицид і консервант. Найчастіше він зустрічається в лаках для нігтів або засобах по догляду за волоссям і укладанням. Він також може з’являтися в лосьйонах для ванн, кольоровій косметиці та автозасмаку.

Формалін є відносно сильним контактним алергеном, який може подразнювати дихальну систему та очі. При тривалому застосуванні навіть невеликі дози можуть викликати тимчасове подразнення шкіри або тривалу шкірну алергію у вигляді еритеми та екземи. Формалін прискорює процес старіння шкіри, а також підозрюється в його канцерогенності.


Консерванти

Для довговічності косметичних засобів і безпеки їх використання важливі консерванти, без яких у косметиці розвивалися б грибки та цвіль. Це призведе до втрати якості продукту і неприємних шкірних реакцій і навіть захворювань. На жаль, консерванти також становлять загрозу нашому здоров’ю. Більшість консервантів є дуже потужними речовинами, які можуть викликати алергічні реакції. Крім того, проводяться дослідження щодо можливого зв’язку з деякими неопластичними захворюваннями.

У натуральній косметиці використовуються тільки речовини, дозволені для використання в натуральних продуктах Ecocert та іншими органами сертифікації. Це: сорбат калію і бензоат натрію (їх, зокрема, використовують для консервування їжі) і дегідрооцтова кислота.


Парабени

Парабени є одними з найефективніших і дуже популярних консервантів у звичайній косметиці. Вони запобігають появі цвілі і грибків. Парабени містяться в більшості косметичних засобів. Особливо високий вміст мають зволожуючі креми та мила. Ці речовини накопичуються в шкірі і можуть виявитися шкідливими при інтенсивному використанні.

Парабени є одними з найпоширеніших алергенів, і їх використання може підвищити чутливість шкіри до зовнішніх факторів. Алергічна реакція може бути особливо важкою на шкірі, яка піддається впливу сонячних променів, і проявляється у вигляді почервоніння, кропив’янки, екземи та свербіння, пов’язаних із цими подразненнями.

Парафін

Парафін отримують шляхом перегонки сирої нафти. У косметиці використовуються м’які, тверді та рідкі форми.

Парафін часто зустрічається в звичайній косметиці через його доступність і низьку ціну. У рідкому варіанті використовується безпосередньо в косметичних процедурах і термотерапії. У м’якій і твердій версії його можна знайти в кремах для обличчя, помадах або рідинах для макіяжу. Ефективно вирівнює нерівності шкіри і зміна кольору, але при цьому покриває шкіру важкознімним покриттям, непроникним для води і газів. Шкіра під ним виглядає м’якою і гладкою, але їй заважають дихати разом з іншими життєвими процесами. Після нанесення парафінів

SLS (Sodium Lauryl Sulfate)

SLS (Sodium Lauryl Sulfate) і трохи м’якше SLES (Sodium Laureth Sulfate – лаурилсульфат натрію – це недорогі мийні засоби, які можна знайти в шампунях, гелях для душу або рідкому милі. Вони мають гарний піноутворюючий ефект.

Мінуси? Їх декілька:

  1. Може дратувати і сушити шкіру (знімає захисний ліпідний шар епідермісу).
  2. Тривале застосування може призвести до свербіння, екземи.
  3. Порушує виділення поту і шкірного сала (якщо воно потрапляє в організм, то відкладається в тканинах).
  4. При попаданні на слизову викликає відчуття печіння.
  5. Він пошкоджує волосяні фолікули, що призводить до випадання волосся.
  6. Негативний ефект з'явиться, якщо його використовувати у вигляді окремої речовини у високих концентраціях і наше тіло буде піддаватися контакту протягом тривалого часу.