Наша шкіра має багато рецепторів, а сам епідерміс дуже сприйнятливий до опіків, пов’язаних із сильним УФ-випромінюванням, з яким ми контактуємо щодня влітку. Сонячний опік легко розпізнати по свербінню, почервонінню і печінню шкіри. Шкіра запалена і потребує особливого догляду. Тож речовини принесуть їй полегшення?

Як швидко заспокоїти шкіру після сонячних ванн?
Перш ніж перейти до того, яка косметика найкраще заспокоює роздратовану шкіру, приділимо кілька слів спеціальним методам. Якщо під рукою немає косметичних засобів, можна використовувати компреси з алое, огірка або натурального йогурту. Ванна в прохолодній (але не крижаній!) воді також повинна принести полегшення.Речовини, що заспокоюють роздратовану шкіру після сонячних ванн
Збираючись провести відпустку на пляжі, не забудьте взяти з собою не тільки косметику для засмаги, а й ту, яка подбає про вашу шкіру після засмагання. Варто вибирати засоби, в основі складу яких лежать відомі інгредієнти із заспокійливими властивостями. Почнемо з класики.

Пантенол
Пантенол прискорює поділ клітин, завдяки чому спалені та пошкоджені клітини ефективно та швидко замінюються здоровими та новими. Крім того, має заспокійливі та некомедогенні властивості (не сприяє «забиванню шкіри»). Він зменшує втрату води, що створює відповідне середовище для природних процесів регенерації, які відбуваються в пошкодженій шкірі.

Алое
Для початку варто відзначити, що цей компонент може викликати алергію. Якщо ти раніше не контактувала з алое вера, спочатку нанеси його на невелику ділянку шкіри. Однак якщо ти знайома з алое і воно не викликає алергії, сміливо нанось його після сонячних ванн. Чудово зволожує, а також заспокоює різного роду подразнення. Його також вирізняє високий вміст мінералів, які є природними для нашої шкіри. Містить протизапальні та антибактеріальні речовини, які не подразнюють шкіру. Також зменшує больові відчуття і сприяє швидшій регенерації шкіри. Алое є інгредієнтом багатьох засобів для полегшення сонячних опіків. Перш за все, креми або обгортання з алое слід використовувати як при опіках, так і при подразненнях.

Алантоїн
Алантоїн - класика, відома в косметології та дерматології вже багато років. Часто поєднується в продуктах з пантенолом. Подібно до інших згаданих вище речовин, він дуже добре впливає на прискорення поділу клітин шкіри, що, у свою чергу, призводить до швидшої регенерації шкіри. Цікаво, що алантоїн може утворювати сильні заспокійливі комплекси з деякими сполуками, які приносять миттєве полегшення.