Звідки береться пігментація?
Зміна кольору шкіри, коричневі плями на обличчі або сонячні плями є результатом дії ультрафіолетових променів, які порушують роботу клітин пігментації шкіри, тобто меланоцитів.

Деякі з них починають виробляти занадто багато меланіну, який точково накопичується в шкірі і викликає на її поверхні плями різних відтінків коричневого кольору. Більшість змін кольору зазвичай зустрічаються на обличчі, декольте та руках, тобто на тих ділянках шкіри, які найчастіше піддаються впливу сонячних променів.

Утворення плям може бути пов’язано з гормональними змінами, наприклад, під час вагітності, аутоімунними захворюваннями, особливо щитовидної залози, або вживанням гормональних препаратів або фотосенсибілізуючих препаратів і добавок. Так діють, серед іншого, препарати, що містять звіробій!

Які основні види пігментації?
Найпоширенішими є веснянки, до яких ми схильні генетично, але їх поява тісно пов’язана з сонячним світлом. Їх уже можна побачити на обличчях маленьких дітей.

Мелазма або хлоазма з’являється раптово у вигляді дифузних коричневих плям. Причина? Гормони, сонце і гени. Зазвичай це відбувається під час вагітності та під час прийому оральних контрацептивів. Найчастіше він розташовується на лобі, щоках або навколо рота.

Післязапальна гіперпігментація виникає в результаті травми або механічного пошкодження шкіри. Частий «сувенір» від прищів.

Вікова пігментація більша, ніж плями від веснянок, які з’являються в старості у людей, які зловживали сонцем в молодості.

Іноді також виникає токсична або хімічна пігментація, пов’язане з використанням невідповідної косметики.

Як позбутися від пігментації обличчя?
Це питання, яке повертається як бумеранг у кабінеті мого лікаря. Пацієнти просять крем від пігментації, мазь, лікування або домашні засоби для зміни кольору обличчя.

Але найефективнішим рішенням для існуючих плям є лікування естетичною медициною.

У разі сильної зміни кольору використовую лікувальні пілінги, особливо Дермамелан і Космелан (терапія депігментації). Вони дають дійсно вражаючі ефекти!

Вони освітлюють пігментацію до 95%. Цей ефект помітний у 99% пацієнтів.

У пілінгів є маса переваг і один недолік: після їх використання не менше тижня шкіра на обличчі подразнена і лущиться. Донедавна не кожен міг дозволити собі таке тривале одужання і відхід з роботи, але в часи домашнього офісу це вже не перешкода для процедури.

Лікувальний пілінг – це лише початок лікування, яке слід продовжувати вдома у вигляді щоденного багатомісячного належного догляду за шкірою зі зміною кольору.

Коли пігментація шкіри м’яка, а коричневі плями на обличчі дрібніші, ви можете вибрати м’які пілінги, такі як Retix C і кислотні пілінги, які набагато м’якіші, ніж медичні засоби.

Однак вам доведеться запастися терпінням, оскільки у випадку з цим типом препаратів для досягнення бажаного ефекту необхідно повторити лікування кілька разів.