Чищення зубів має бути легким завданням, але, як виявилося, це не так. Більшість з нас не чистить зуби належним чином і тому не повністю захищає рот від хвороб. Як це зробити правильно, дізнайтеся в наступній статті.

Багато людей чистять зуби автоматично, що призводить до помилок. До найбільш поширених з них відносяться:

Погана техніка чищення зубів
Дуже важливий спосіб чищення зубів під час гігієни порожнини рота. Чистити зуби слід розмашистими рухами, завдяки чому очищаються міжзубні проміжки. Крім того, правильна гігієна доповнюється використанням зубної нитки, міжзубної щітки або іригатора.

 

Чищення зубів занадто коротке
Багато людей не витрачають достатньо часу на чищення зубів. Кожен раз зуби потрібно чистити приблизно по 4 хвилини.

Щітка натиснута занадто сильно
Бактерії в роті накопичуються не тільки на поверхні зубів, але і в м’яких тканинах, що підвищує ймовірність інфікування і запалення. Занадто сильне натискання на щітку може негативно вплинути на стан ясен і викликати, зокрема, кровотеча.

Жорстка щітка
Більшість людей вибирають зубні щітки з жорсткою щетиною для чищення зубів, що погано підходить для гігієни порожнини рота. Ці типи щіток можуть викликати роздратування. Щітка повинна мати м’яку щетину – такий вибір гарантує відсутність подразнення емалі та ясен. Крім того, при чищенні зубів цим типом зубної щітки ми масажуємо ясна, завдяки чому вони краще кровопостачання.

Неправильне розташування кисті
Розташування зубної щітки під час чищення зубів також відіграє роль у належній гігієні порожнини рота. Кисть потрібно встановити під кутом 45 градусів. Щетина повинна торкатися місця, де зуб стикається з яснами. Правильне розташування зубної щітки під час чищення зубів дозволить вам видалити тонкий шар бактеріального нальоту і уникнути пошкодження ясен.

Змивання пасти
Зазвичай ми змиваємо зубну пасту після закінчення чищення, що є проблемою. Після чищення зубів на них повинен залишитися тонкий шар зубної пасти, тому що нею ми постачаємо зуби кальцієм і фтором. Не полоскати зуби після чищення, а в кінці чищення ретельно виплюньте пасту.

Пропуск язика і ясен
Багато людей забувають чистити язик і ясна, орієнтуючись тільки на зуби. Це ще одна помилка під час чищення зубів. Чищення зубів потрібно проводити з ретельним промиванням язика і внутрішньої сторони щік – бактерії також присутні в цих місцях. Крім того, слід також м’яко помасажувати ясна.

Занадто багато зубної пасти
Використання великої кількості зубної пасти не є гарантією ідеальної гігієни. Досить 1-2 см зубної пасти на щітку.

Чистіть зуби відразу після їжі
Зачекайте 30-45 хвилин перед тим, як почистити зуби після їжі. Слід пам’ятати, що в їжі часто присутні кислоти, які розм’якшують емаль. З метою підтримки гігієни ви можете полоскати рот холодною водою або ополіскувачем без додавання алкоголю після їжі - це вимиє залишки їжі та стимулює вироблення слини - природної речовини, яка регулює рівень рН у роті. .

Відсутність належної гігієни зубної щітки
Багато людей не чистять ретельно зубну щітку після чищення зубів. Паста та залишки їжі на щітці можуть призвести до бактеріальних та грибкових інфекцій. Після використання щітку необхідно ретельно промити водою. Потім промокніть його паперовим рушником і відкладіть у вертикальному положенні.