Пептиди – це органічні хімічні сполуки, які утворюються шляхом з’єднання двох або більше молекул амінокислот пептидним зв’язком. Останнім часом пептиди також можна отримувати синтетичним шляхом. Саме в цій синтетичній формі пептиди використовуються у фармацевтичній та косметичній промисловості.

До цих пір рослинні білки, такі як соєві боби, кукурудза, рис і молочні білки, використовувалися у виробництві косметичних засобів, що підтягують шкіру. Часто в косметиці ви також можете знайти білки, які імітують їх фізіологічно, тобто колаген, еластин або кератин. Засоби з цими інгредієнтами були не такими ефективними, як косметика з пептидами, оскільки вони не досягали глибоких поверхонь шкіри.

Пептиди входять до складу косметичних засобів, які особливо рекомендовані для догляду за зрілою шкірою. Вони також позитивно впливають на стан волосся і нігтів.

ВИКОРИСТАННЯ ПЕПТИДІВ У КОСМЕТИЦІ 

Побічні дії пептидів широко не відомі, тому вони широко використовуються в косметиці. Препарати з пептидами містять сполуки, які сприяють скоротливості колагенових волокон, а також заповнюють шари, які старіють після 25 років.

Пептиди, що використовуються в косметиці, можна розділити на 3 типи. Перші з них – це сигнальні пептиди, які активують вироблення волокон, що підтримують шкіру. Другий тип – транспортні пептиди, завданням яких є транспортування активних компонентів до найглибших шарів шкіри. Нейропептиди, навпаки, відповідають за розслаблення м’язів, які відповідають за утворення так званих мімічних зморшок (припиняють проникність іонів натрію, що, в свою чергу, зупиняє надходження нервових імпульсів до м’язів). Саме з цієї причини дію останнього порівнюють з ботоксом, але без супутніх токсичних ефектів.

ЕФЕКТ ВІД ЗАСТОСУВАННЯ ПЕПТИДІВ

Пептиди набули популярності, особливо завдяки ефекту від їх використання. Косметика з пептидами підтягує і розгладжує шкіру (це пояснюється тим, що пептиди утворюють волокна еластину), стимулюють природні фізіологічні процеси шкіри, омолоджують обличчя, помітно розгладжуючи зморшки. Крім того, пептиди покращують стан пошкодженого волосся і посічених нігтів.

Крім того, пептиди можуть допомогти заспокоїти запалення, відновити пошкоджену шкіру та вирівняти тон шкіри. Варто додати, що деякі пептиди мають антимікробні властивості, а це означає, що вони можуть вбивати бактерії, що викликають прищі.

Цікаво, що пептиди містять антиоксиданти, які можуть допомогти заспокоїти і заспокоїти шкіру, борючись із пошкодженням вільних радикалів, включаючи УФ-промені, забруднення та інші шкідливі фактори.