Косметичні властивості меду відомі багато століть. Вже в давнину Клеопатра використовувала його для поліпшення своєї краси. Вона додала цей продукт у свої знамениті молочні ванни. Завдяки своїм численним перевагам, мед використовується багатьма компаніями для створення різноманітної косметики.

Які косметичні властивості меду?
Перш за все, він розгладжує шкіру і відновлює її. Він живить і знімає запалення. Має зволожуючі властивості: ми можемо використовувати його, наносячи на потріскані губи, суху шкіру на ліктях або грубу шкіру на колінах. Має відлущуючу та очищаючу дію. Він підтягує шкіру і підтягує її. Його часто використовують як природний пілінг, оскільки він видаляє мертві клітини епідермісу і закриває пори. Якщо у нас є темні кола під очима, мед відмінно впорається з ними, завдяки активним зволожуючим властивостям. Щоб усунути їх, нанесіть туди мед на кілька хвилин, а потім акуратно видаліть теплою водою і ватним диском. Він пом’якшує шкіру під очима, завдяки чому помітність тіней значно знижується. Регулярне вживання меду також розгладжує зморшки. Мед також допомагає боротися з недоліками, що з’являються на шкірі. Крім зволожуючих властивостей, він також має антибактеріальну дію, тому при правильному застосуванні він може навіть допомогти боротися з прищами та шрамами, що залишилися від прищів. Нанесіть медову маску на все обличчя і зніміть косметичний засіб зі шкіри приблизно через 20-30 хвилин. Мед також покращує та вирівнює тон шкіри, роблячи її пружною. Розбавлений водою також позитивно впливає на волосся, оскільки містить амінокислоти, які зволожують його зсередини.

Як використовуються властивості меду в косметиці?
У виробництві косметики його зазвичай використовують разом з молочними білками, а також вітамінами, розчиненими в жирах, наприклад, вітаміном А. Мед дуже часто використовується як інгредієнт рідин і гелів для ванн, шампунів, кондиціонерів для волосся, пілінгів. Найчастіше його використовують як один з інгредієнтів мазей і кремів. Салони краси пропонують дедалі більше косметичних процедур із застосуванням меду. Це, наприклад, медові масажі, які дуже популярні серед клієнтів. Під час масажу використовується гарячий мед з різними спеціальними маслами, до яких, зокрема, входять: морські водорості. Така процедура живить і очищає шкіру, а після завершення масажу ми виходимо розслабленими і розслабленими. Найкращою косметикою є домашня, оскільки не містить штучних речовин. Багато масок ми можемо легко і швидко приготувати самостійно. Наприклад, якщо наша шкіра погано зволожена, варто зробити маску з вершків, меду і жовтка. Ця комбінація володіє дуже високими зволожуючими і розгладжуючими властивостями. Завдяки антибактеріальному ефекту мед можна використовувати і для гоління. Багато людей використовують його замість піни, тому що він набагато м’якший і робить нашу шкіру більш гладкою. Перш ніж наносити мед безпосередньо на шкіру, переконайтеся, що у вас немає на нього алергії. Хоча він зустрічається у невеликої кількості людей, у деяких випадках мед може бути сильним алергеном.