Вплив кофеїну не тільки стимулює або покращує концентрацію. Як виявилося, він також сприятливо впливає на стан шкіри. Нумо уважніше розглянемо кофеїн, що міститься в косметиці, і перевіримо, як він насправді діє.

 

Звідки кофеїн у косметиці?

В останні роки чітко намітилася тенденція до природності. Це стосується і косметології. Колишні продукти, формула яких надходила прямо з лабораторій і була наповнена консервантами, штучними ароматизаторами та барвниками, зараз все частіше замінюється косметикою з найбільш натуральним складом. Виробники постійно шукають натуральні інгредієнти, які можуть стати здоровими замінниками їх штучних речовин. І ось, на полицях аптек та магазинів ми легко можемо побачити косметику для догляду за тілом, збагачену екстрактами фруктів, овочів, зернами та цінними мінералами. Серед цих інгредієнтів також є кофеїн, який був помічений вченими через його багатогранну дію. Тому він успішно використовується в косметології, і креми з кофеїном стали звичними для багатьох.

 

Яка роль кофеїну в косметиці?

Кофеїн в косметиці використовувався насамперед завдяки його антиоксидантним властивостям. Антиокислення - це процес, який затримує окислення деяких речовин в організмі. Однак їхня функція набагато важливіша, оскільки вона також означає підтримку природного захисного бар’єру клітин людини. І тому кавові зерна, як антиоксиданти, захищають клітини шкіри від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання, а отже, значно знижують ризик розвитку неопластичних змін у цьому органі. Це було підтверджено численними дослідженнями.

 

Однак антиоксидантні властивості кофеїну не полягають лише у захисті від сонця. Антиокислення також означає боротьбу з вільними радикалами, які відповідають за прискорення процесу старіння шкіри та появу всіх її симптомів. Тому екстракти чайного листя використовуються у виробництві косметичних засобів для зрілої шкіри і є чудовою зброєю у боротьбі зі зморшками, про що свідчить кількість кофеїнових кремів для очей, наявних на ринку - тобто місце, яке, ймовірно, найбільш піддається впливу. до впливу радикалів.

 

Антиокислення - це ще не все. Вважається, що алкалоїди мають велике значення в боротьбі з целюлітом. Вчені підтверджують, що кофеїн прискорює процес ліполізу, що безпосередньо перетворюється на зниження рівня жиру, що зберігається в організмі. Це важливо для зовнішнього вигляду шкіри, тим більше, що кофеїн також підвищує метаболічну активність, виводить токсини з організму, покращує кровообіг у капілярах, а також зневоднює клітини. В результаті силует моделюється, шкіра стає тонізованою, підтягнутою та гладкою.

 

Крім того, в останні роки німецькі вчені також виявили, що кофеїн стимулює біохімічні перетворення тестостерону, тому він може зіграти велику роль у боротьбі з облисінням у чоловіків. Хоча ця теза ще не повністю підтверджена, результати експериментів, проведених досі, дуже позитивні. Тому на ринку з’являється все більше шампунів та препаратів проти облисіння, склад яких збагачений кофеїном.