Мікроби, в тому числі патогенні, оточують нас всюди. Віруси, бактерії та інші невидимі мікроорганізми є практично всюди: на предметах повсякденного вжитку, в санітарних приміщеннях і навіть у повітрі, яким ми дихаємо. Правда, що не всі з них представляють загрозу для людей, але ми повинні захищатися від деяких з них. Дезінфекція - це дія, спрямована на знищення мікроорганізмів з навколишнього середовища.

 

Простіше кажучи, дезінфекція - це дезінфекція. Дезінфекції підлягають різні типи поверхонь: стіни, підлоги, меблі, машини і пристрої різного типу. У харчовій промисловості або гастрономії дезінфекцію слід проводити кожен день, а в разі систем вентиляції або кондиціонування - набагато рідше, але також регулярно. Дізнайся, де найчастіше проводиться процедура дезінфекції та які її методи.

 

Навіщо потрібна дезінфекція?

 

Їжа псується при контакті з вірусами і бактеріями і стає небезпечною для життя і здоров'я. Забруднені хірургічні інструменти також можуть завдати великої шкоди. Саме тому так важливо, щоб дезінфекція в раніше згаданих місцях проводилась систематично і сумлінно.

 

Це може здатися очевидним, і само собою зрозумілим, що чистота в ресторані або лікарні має важливе значення. Однак досить поглянути на протоколи постінспекціі, щоб з'ясувати, що співробітники підприємств з виробництва харчових продуктів чи інших місць часто забувають про дезінфекцію, тим самим, на жаль, наражаючи на небезпеку своє здоров'я і здоров'я оточуючих.

 

Які дезінфікуючі засоби?

 

На ринку представлений широкий асортимент дезінфікуючих засобів, які можна розділити на дві групи: фізичні і хімічні. До першої групи входять кошти на основі пара або УФ-випромінювання. Що стосується водяної пари, то його використовують для дезінфекції попередньо очищеного обладнання. Ультрафіолетове випромінювання відмінно справляється з мікроорганізмами, зваженими в повітрі, а також з мікроорганізмами, що зустрічаються на різних типах поверхонь.

 

Хімічних дезінфікуючих засобів набагато більше, ніж фізичних. До них відносяться спирти, фенольні сполуки, альдегіди, окислювачі, кислоти, підстави та багато іншого. Вони містяться в побутових хімікатах, таких як пральний порошок і мило.

 

Варто знати, що на ефект дезактивації безпосередньо впливає безліч факторів, у тому числі: концентрація даної речовини або тривалість дії препарату. Принцип простий: чим довше матеріал піддається впливу хімічного агента, тим більше мікробів загине. Хімічні препарати для дезінфекції найбільш ефективно діють у вологому середовищі.

 

Проте, тобі потрібно не забути вибрати відповідний препарат для того, що ти хочеш очистити. Деякі хімічні речовини можуть негативно вплинути на зовнішній вигляд того чи іншого предмета або просто зруйнувати його, тому краще довірити цей вид роботи професіоналам.

 

Знезараження - ефективний метод дезінфекції

 

Крім дезінфекції існує ще і дезактивація. Знезараження, тобто очищення поверхні, являє собою діяльність, яка полягає у видаленні і нейтралізації потенційно токсичних і небезпечних речовин. Знезаражувати можна людей, тварин і різні типи господарських поверхонь. Це один з найбільш ефективних методів позбавлення від мікробів.

 

Вибір правильного методу залежить від типу і ступеня забруднення, типу знезараженого матеріалу і часу, необхідного для знезараження. На ринку ти можеш знайти дезінфікуючі килимки, які ідеально підходять для видалення пилу, пилу і всіх видів забруднень. Вони використовуються для запобігання перехресного зараження. Килимки для дезінфекції допомагають підтримувати умови праці практично в стерильних умовах.

 

Отже, ти можеш бачити, що є багато способів підтримувати чистоту. Пам'ятай, що миття і дезінфекція в ресторанах, лікарнях або комунальних службах необхідні через реального ризику для співробітників і гостей.