Ти не можеш їх побачити, але твоє тіло чудово відчуває їх присутність. І як би ти не старалася, ти ніколи від них не позбудешся. Однак ти можеш зрозуміти механізм їх дії та навчитися захищатися від їх шкідливого впливу. Що таке вільні радикали?

 

Вони насправді всюди. Вільні радикали

Вільні радикали-це не що інше, як атоми з непарною кількістю електронів, що утворюються як побічний продукт у процесі перетворення кисню в енергію. Отже, вільні радикали кисню - це атоми кисню, тобто елемент, без якого ми не можемо жити. А оскільки кисень присутній у кожній клітині нашого тіла, радикали також є скрізь. Крім того, вони дуже активні. Це пояснюється будовою молекул кисню, які, природно, мають парну кількість електронів. Коли якась частина з них відсутня, він негайно вирушає на пошуки.

 

Неважливо з ким - важливо, щоб разом

Для вільних радикалів пошук зниклого електрона не обмежується частинками кисню. Вони не з'єднуються між собою, а шукають інші частинки (правильні атоми), які вони просто "крадуть" їхній електрон. Таким чином, атакована частинка стає вільним радикалом. Більше того, "крадіжка" завжди призводить до пошкодження всередині даної клітини. Вільні радикали пошкоджують клітинні мембрани та ДНК, навіть спричиняючи загибель клітин.

 

 

Краса теж не рятує

Атакуючи здорові атоми, вільні радикали також завдають шкоди нашій красі. Як? Руйнуючи природні жири, присутні в епідермісі, пошкоджуючи захисний бар’єр, послаблюючи волокна колагену та еластину, а також, коли їх багато, пошкоджують нуклеїнові кислоти. В результаті шкіра стає сухою, схильною до роздратування та утворення зморшок і навіть піддається серйозним захворюванням.

 

Вільні радикали: як з ними боротися?

Хоча позбутися від них дуже важко, і навіть неможливо, оскільки ми в значній мірі постачаємо їх організму ззовні, ми не є абсолютно беззахисними. Наша найкраща зброя - це антиоксиданти, інакше відомі як антиоксиданти. Якщо між ними та вільними радикалами існує баланс, наш організм у безпеці. Проблема починається, коли наш організм виробляє занадто мало антиоксидантів. На щастя, ми можемо доставити їх швидко та ефективно, включивши до раціону відповідні продукти чи дієтичні добавки. Антиоксиданти ефективно нейтралізують вільні радикали, роблячи їх абсолютно нешкідливими для організму. Таким чином, правильне харчування - це чудовий спосіб убезпечити себе від небезпеки, яку можуть нести вільні радикали. У косметиці, однак, для захисту від їх шкідливого впливу використовують косметику та косметичні засоби, збагачені антиоксидантами.

 

Вільні радикали знищують практично все, що вони зустрічають на своєму шляху. Але тільки тоді, коли організму не вистачає антиоксидантів. Пам’ятайте, що їх рівень багато в чому залежить від вас. Правильне харчування, активний спосіб життя, регулярний відпочинок, усунення постійного стресу - ось фактори, які допомагають підтримувати рівновагу. Це ефективні способи збереження здоров’я та краси.