Колаген - властивості та поява

Колагени - це сімейство позаклітинних білків, які містяться в більшості тканин і органів. Ми можемо знайти їх не тільки в шкірі, але й, серед іншого, в кістках, хрящах, рогівці. Вони становлять майже 1/3 загальної маси білка людини. Ця сім'я включає близько 30 видів колагену, що відрізняються за структурою, функціями та місцем виникнення.

Основна функція колагену - надати тканинам міцність на розрив та підтримувати їх структурну цілісність та еластичність. Колаген відіграє важливу роль у багатьох процесах, у т. у відновленні тканин та загоєнні ран.

Як працює колаген ?

Вплив колагену на старіння шкіри

З віком шкіра змінюється на молекули колагену. Менша їх кількість утворюється внаслідок зниження активності клітин, які їх виробляють - фібробластів (клітин дерми). Колагенові волокна стають більш тонкими і, крім того, вони менш розчинні. Відсоток колагену III збільшується. З віком і під впливом УФ -випромінювання активність колагеназ - ферментів, які починають розщеплювати колаген на більш дрібні фрагменти - зростає. Це призводить до посилення деградації молекул колагену. При старінні шкіри колагенові волокна стають дезорганізованими, жорсткими та неправильно розподіленими.

 

Чи допоможе колаген проти зморшок?

Колаген-добре відомий білок, і завдяки своїй мінімальній токсичності, високій біосумісності та біорозкладанню він є дуже популярним біоматеріалом. Колагенові волокна використовуються, серед іншого, у біомедицині та естетичній медицині, в т.ч. як наповнювач тканин. Введений внутрішньошкірно колаген ідеально підходить для розгладження поверхні шкіри на місці зморшок або шрамів. Це також допомагає моделювати губи або овал обличчя, змінений з віком.