Відлущення - це процес, за допомогою якого організм звільняє пошкоджені клітини шкіри. Це не небезпечно і супроводжується швидким  одужанням, але можуть бути деякі свербіж і дискомфорт. Лущення шкіри зазвичай є поширеною проблемою після сонячних опіків.

Як полегшити перебіг цього? 
Застосування алое вера та зволожувальних засобів
Вважається, що алое вера є ефективним зволожувальним засобом, який допомагає заспокоїти роздратовану шкіру. Його застосування особливо корисне після сонячних опіків, коли шкіра відчуває жар і біль. 

Сонячні опіки можуть викликати зневоднення шкіри, а суха шкіра лущитися більш інтенсивно. Щоб запобігти цьому процесу, необхідно нанести зволожуючий крем.

Згідно з дослідженням, опублікованим у Міжнародному журналі досліджень фармації та хімії, рекомендується якомога частіше використовувати зволожуючий крем без запаху для захисту шкіри після сонячних опіків.

Необхідна гідратація
Як правило, людина повинна випивати 8 склянок води (загалом близько 2 літрів) щодня, щоб підтримувати необхідний рівень гідратації.

Застосування протизапальних препаратів
Прийом безрецептурного протизапального знеболюючого засобу, такого як ібупрофен, може допомогти, якщо шкіра лущиться, болить або запалена. Також можна використовувати протизапальні креми.

Уникнення подразників
Слід уникати всього, що може дратувати шкіру в місці опіку. Це може перешкоджати процесу загоєння та посилювати пошкодження.

Найпоширенішими джерелами подразнення можуть бути: надмірно гаряча або холодна вода, подряпини шкіри, інтенсивне розтирання пошкодженої ділянки шкіри.