Чи може надмірна гігієна нашкодити? Виявляється, це так. Часте миття тіла не тільки порушує природний захисний шар шкіри, але й може мати інші неприємні наслідки для здоров’я. Одна з них - надмірна пітливість тіла. Подивіться, як часто слід митися, щоб не нашкодити собі.

 

Ванна. Повсякденний спосіб гігієни та відпочинку

В даний час мало хто задається питанням, як часто митися? Але більшість з нас, напевно, знають приказку: «часте миття скорочує життя». І хоча зараз вона  використовується як грайливий, він має певну правду. З розвитком цивілізації та доступом до проточної води рівень гігієни різко зростав протягом століть.

Перша ванна була побудована в 16 столітті до нашої ери. У Кноссі, Крит, використовувалися санітарні розчини, які ми тепер знаємо з власних будинків. У давнину ритуал купання часто культивували. Як повідомляється, Архімед зробив своє епохальне відкриття про плавучість під час купання. Однак він сам вважав, що занадто довге перебування у ванні шкодить його здоров’ю. І хоча купання протягом століть було доступне лише найбагатшим, у Римі успішно існували лазні, доступні навіть для рабів.

Сьогодні ми схильні до перебільшення. Ванни та душі, прийняті кілька разів на день, дають нам відчуття чистоти та турботи про особисту гігієну. Однак це занадто часто! Щоденне купання - це скоріше культурний феномен, ніж реальна потреба нашого організму. Занадто гарячі, тривалі та часті ванни призводять до алергії, проблем зі шкірою, зниження імунітету та підвищеної пітливості.

Як часто приймати душ?

Як часто слід приймати душ? Якщо ми хочемо насолоджуватися здоров'ям та дбати про гігієну, згідно з рекомендаціями лікарів, найкраще приймати ... холодний душ раз на день! Холодна вода впливає на імунітет нашого організму, покращує кровообіг, добре впливає на обмін речовин і стан нашої шкіри. Однак переходити на холодний душ варто поступово.

Занадто часті, надто теплі ванни руйнують шкіру, змінюючи її природний рН і природний захисний бар’єр. Крім того, миючись більше одного разу на день, ми не даємо нашій шкірі достатньо часу для відновлення. Тепла вода та миючі речовини видаляють з нашої шкіри не тільки бруд, а й корисні бактерії. Це може призвести до розладу через сприйнятливість до шкідливих бактерій. В результаті шкіра може жалити, висихати або надмірно потіти. Порушення природної екосистеми також може знизити імунітет організму.

Часте миття також шкодить нашому волоссю. Воно не тільки втрачають життєвий тонус, але й сальні залози починають активніше працювати. В результаті волосся швидше стає жирним, а ми відчуваємо себе погано і несвіжо.

 

Помилки при догляді за тілом і пітливість

Влітку ми іноді відчуваємо незвичайні явища, такі як пітливість відразу після душу або ванни. Це відбувається особливо в літні місяці, коли ми маємо справу з високими температурами та високою вологістю повітря. Тож як прийняти душ, щоб не потіти?

Перш за все, відмовимося від гарячої води на користь теплої або теплої води. Ми також можемо поступово знижувати температуру води без різких змін. І тіло, і волосся слід мити водою з однаковою температурою. Також варто подбати про належну вентиляцію у ванній кімнаті.

Відсутність антиперспірантів також є серйозною помилкою. Спеціальні препарати, наявні в аптеці, ефективно допомагають у боротьбі з підвищеною пітливістю. Вони дозволяють зберегти комфорт і відчуття свіжості.

Важливо також, з яких матеріалів виготовлений наш одяг. Штучні тканини з додаванням пластику додатково підтримають процес надмірної пітливості. Особливо влітку варто вибирати натуральний бавовна або льон.